Game of Thrones Eleştirildi

10 Nisan 2014 Perşembe, 08:49

2011 yılının Kasım ayında yayınlanmaya başlayan ve o günden bugüne milyonlarca hayran kitlesine ulaşan Gama of Thrones’un 4. sezonu başladı.

Amerika’da yayın yapan HBO tarafından yayınlanan dizinin George R. R. Martin’in kült roman serisi A Song of Ice and Fire’ın (Buz ve Ateşin Şarkısı) televizyon uyarlaması . Belirsiz bir çağda geçen, yedi krallık arasında oynanan taht oyunları ve entrikaları konu alan film, çekimleri ile milyonlarca kişiyi kendine hayran bırakıyor. Ancak dizi ve filmlerde izleyicinin dikkatini çekmek, yazılı ve görsel medyada çok fazla haber içeriği sağlamak için kullanılan sansasyonel sahneler Gama of Thrones’un 4. sezon başlangıcında da ihmal edilmedi. Dizide bolca görülen şiddet ve tecavüz sahnelerine ahlaki değerlere zarar verdiği gerekçesiyle muhafazakâr Amerikalılardan tepki geldi.

Reyting rakamlarına göre 700 binden fazla kişi bu sahneler sırasında kanalı değiştirdi. Twitter’dan ise ”Dizi artık çok ileri gitti. Fazlaca tecavüz ve cinayet var. Bu kadarını izlemekten keyif almıyoruz! “ gibi tepkiler geldi. Ailelerin şikâyet ettiği diğer nokta ise dizinin akşam 21:00’da yayında olması. Çünkü bu saatteki yayınlarla şiddet ve tecavüzün meşrulaştırdığı yönünde eleştiriler var.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz