Sadettin Saran’dan Hollywood Yapımcılığı.

24 Mart 2014 Pazartesi, 10:43

Ünlü işadamı Sadettin Saran, Hollywood yapımcısı oldu.

Sadettin Saran,  aralarında ‘Muhsin Bey’in de yer aldığı 65 filmi dünyaya satacak. Saran Holding Grubu  Yönetim Kurulu Başkanı Saran, Cevdet Şamikoğlu ile birlikte Amerikan  filmi ‘Fort Bliss’in yapımcısı oldu.

Habertürk’ün haberine göre, Başrollerinde Michelle Monaghan, Ron Livingston ve John Savage’ın yer  aldığı ‘Fort Bliss’ Afganistan’da görev yapan bir askeri doktorun, eve  döndüğünde eski kocası ve oğlu ile yaşadığı zorlukları anlatıyor. Filmi  dünyaya ‘Oscarlı Hunt Locker’ ve ‘Dallas Buyers Club’ gibi filmlerin de  dağıtımcısı olan Voltage Pictures dağıtacak.

TÜRK SİNEMASINI DA YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Sadettin Saran, aynı  zamanda Türk sinemasıyla da yakından ilgileniyor. Saran, geçtiğimiz  günlerde sinema sektörünün köklü kuruluşlarından Umut Film’i satın aldı.  Sadettin Saran, Umut Film’in bünyesinde yer alan, aralarında Türk  sinemasının klasiklerinden olan ‘Muhsin Bey’ ile ‘Yılanı Öldürseler’in  de olduğu 65 Türk filmini ve televizyon dizisini yabancı ülkelerde  gösterime çıkaracak. Saran Holding Group’un sinema sektöründeki gelişimi  Umut Film ile sınırlı kalmayacak. Sadettin Saran, başka film  şirketlerini de satın alarak portföyünü genişletecek. Saran, 2009’da  ‘Kirpi’ adlı Türk filminin yapımcılığını üstlenmişti

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz